Main Content

Ne, 11:04 17.09 2023, Ostatné | Jakub Vaverka

OFICIÁLNE: Kanadský pretekár Lance Stroll vynechá Veľkú cenu Singapuru

Kanadský pretekár Lance Stroll vynechá Veľkú cenu Singapuru motoristickej formuly 1 v dôsledku havárie v sobotňajšej kvalifikácii. Jazdec Astonu Martin cíti podľa šéfa tímu Mika Kracka dôsledky silného nárazu. Strolla nemôže na štartovom rošte nahradiť brazílsky rezervný pilot Felipe Drugovich, keďže Kanaďan štartoval v kvalifikácii. Tím tak bude mať v pretekoch len Španiela Fernanda Alonsa. (TASR)

ĎALŠIE Z KATEGÓRIE

Po, 08:37 02.10 2023, Ostatné | Jakub Vaverka

Slovenská šachistka Ema Walterová obsadila 5. miesto na majstrovstvách sveta juniorov v Mexico City, keď po jedenástich kolách nazbierala osem bodov. O pol bodu viac mala víťazka Candela Francisco Guecamburuová z Argentíny, striebro získala Američanka Carissa Yipová a bronz Bulharka Beloslava Krastevová. Ďalšia Slovenka Jana Šošovičková skončila na 45. pozícii. Medzi mužmi obsadil Filip Haring 15. miesto a jeho krajana Samir Sahidi skončil na 30. pozícii. Z titulu juniorského šampióna sa tešil šestnásťročný Francúz Marc'Andria Maurizzi, druhý skončil Rus Arsenij Nesterov a bronz získal Srb Luka Budisavljevič. (TASR)

Ne, 10:12 24.09 2023, Ostatné | Jakub Vaverka

Slovenská reprezentantka Denisa Baránková získala striebornú medailu na ME v terénnej lukostreľbe. V talianskom stredisku Cesana San Sicario v sobotu nestačila až vo finále na Angličanku Brionu Pitmanovú tesne 56:57. Olympionička z Tokia na podujatí pozíciu vicemajsterky sveta obhájila. Informáciu zverejnila oficiálna stránka Slovenského lukostreleckého zväzu (SLZ). (TASR)

So, 12:58 23.09 2023, Ostatné | Jakub Vaverka

Slovenské reprezentantky vo vodnom slalome Soňa Stanovská a Eliška Mintálová postúpili na MS v britskom Lee Valley do finále K1. Pre Slovensko v tejto disciplíne zároveň vybojovali jednu miestenku na budúcoročné OH v Paríži. Tú získalo pätnásť najlepších krajín na olympijskom kanáli z roku 2012. Stanovská vstúpila do svojej jazdy veľmi plynule, v polovici trate strácala na vedúcu pretekárku necelú sekundu. (TASR)