Main Content

Ne, 11:55 17.09 2023, Tenis | Jakub Vaverka

Viktória Hrunčáková bojovala o hlavnú súťaž v Kuang-čou. Takto to dopadlo

Slovenská tenistka Viktória Hrunčáková sa neprebojovala do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA v čínskom meste Kuang-čou. Vo finále kvalifikácie prehrala v nedeľu s Japonkou Mojukou Učidžimovou v dvoch setoch 6:7 (3), 3:6. (TASR)

ĎALŠIE Z KATEGÓRIE

Po, 10:03 02.10 2023, Tenis | Jakub Vaverka

Slovenská tenistka Mia Pohánková získala striebornú medailu vo dvojhre na majstrovstvách Európy hráčok do 16 rokov v talianskej Parme. Vo finále nestačila v pozícii nasadenej dvanástky na trinástku pavúka Jeline Vandrommeovú z Belgicka a podľahla jej 4:6, 3:6. Zverenka trénera Róberta Gašparetza si s Vandrommeovou zmerala sily už po tretí raz v tejto sezóne. Na WinterCupe ju zdolala v troch setoch, na SummerCupe s ňou nezískala ani set. V Parme si okrem striebra v dvojhre pripísala aj štvrťfinálovú účasť vo štvorhre po boku Soni Depešovej. Pre pätnásťročnú hráčku Národného tenisového centra je to ďalší skvelý úspech v prebiehajúcej sezóne. Po zisku zlatej medaily vo štvorhre na Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF 2023) si teraz pripísala striebro z ME. (TASR)

So, 13:02 23.09 2023, Tenis | Jakub Vaverka

Slovenská tenistka Viktória Hrunčáková postúpila do finále kvalifikácie dvojhry na turnaji WTA v čínskom Ningbo po tom, ako si v sobotu poradila s domácou Ťing-Ťing Lu 6:4, 6:1. Súperkou tretej nasadenej Slovenky v zápase o účasť v hlavnej súťaži bude v nedeľu ďalšia čínska tenistka Siao-Ti Jou. (TASR)

Ne, 09:45 17.09 2023, Tenis | Jakub Vaverka

V zložení gréckeho tímu prišlo pred nedelňajšou štvorhrou duelu 1. svetovej skupiny Davisovho pohára proti Slovensku k zmene. Po boku Petrosa Tsitsipasa nastúpil namiesto Michaila Pervolarakisa najlepší grécky tenista Stefanos Tsitsipas. Slováci poslali na kurt pôvodne nominovanú dvojicu Igor Zelenay, Lukáš Klein. (TASR)