sobota, 26. december 2015 16:05 | Autor: TASR

Londýn 26. decembra (TASR) - Futbalisti Manchestru United sa nevedia vymaniť z hernej krízy. V druhý sviatok vianočný (Boxing Day) prehrali na ihrisku Stoke City 0:2 a natiahli tak sériu bez víťazstva v najvyššej anglickej súťaži na päť stretnutí, čo sa im stalo prvýkrát po 20-tich rokoch. Po ďalšom neúspechu sa ešte viac rozkývala stolička pod trénerom "červených diablov" Louisom van Gaalom, jeho tímu priebežne patrí v tabuľke Premier League po 18 odohratých stretnutiach šiesta priečka.

Hráči manchesterského veľkoklubu sa v prvom dejstve na Britannia Stadium iba hľadali. Kríza sa podpísala pod ich slabé sebavedomie, lopta im odskakovala od nôh a kopili jednu chybu za druhou. Po nevydarenej hlavičkovej malej domov Memphisa Depaya a prihrávke Glena Johnsona otvoril v 19. minúte skóre Bojan Krkič, druhý úder do doráňaného protivníka pridal o sedem minút neskôr rakúsky reprezentant Marko Arnautovič, ktorý trafil parádne spoza šestnástky. V druhom polčase síce hostia ovládli držanie lopty, ale veľa toho smerom dopredu nevymysleli, najväčšiu šancu spálil v 64. minúte Marouane Fellaini. Počítajúc aj Ligu majstrov, kde van Gaalovi zverenci vypadli už v skupine, nevyhrali hráči ManU sedem stretnutí v rade. Naposledy sa z víťazstva tešili 21. novembra, keď triumfovali v lige na ihrisku Watfordu (2:1).