sobota, 27. február 2016 18:05 | Autor: TASR

Londýn 27. februára (TASR) - Futbalisti Leicestru City si poistili prvé miesto v tabuľke anglickej Premier League. V sobotňajšom zápase 27. kola zdolali Norwich City najtesnejším rozdielom 1:0. O zisku troch bodov rozhodol v 89. minúte presným zásahom argentínsky útočník Leonardo Ulloa.

Tréner "líšok" Claudio Ranieri tak mal štastnú ruku pri striedaniach, keď Ullou poslal na ihrisko v 78. minúte za unaveného Daniela Amarteya. Leicester po sobote vedie súťaž s päťbodovým náskokom pred Tottenhamom, Hotspur v nedeľu hostia waleskú Swanseu City.

Víťazstvo v závere vydrela aj londýnska FC Chelsea. Zverenci Guusa Hiddinka triumfovali na ihrisku Southamptonu 2:1. Víťazný gól zaznamenal v presposlednej minúte riadneho hracieho času srbský stopér Branislav Ivanovič.

West Ham United poistil svoje šance na účasť v pohárovej Európe. "Kladivári" z východného Londýna zvíťazili nad Sunderlandom 1:0 a poistili si piate miesto v tabuľke.