sobota, 26. október 2019 15:49 | Autor: TASR

Raheem Sterling
Raheem Sterling | zdroj: TASR

Londýn 26. októbra (TASR) - Futbalisti Manchestru City zvíťazili v sobotnom domácom stretnutí 10. kola Premier League nad Aston Villou hladko 3:0.

Nováčik najvyššej súťaže odolával úradujúcemu majstrovi iba v prvom polčase. Hneď po zmene strán otvoril skóre Raheem Sterling, gólovo naňho nadviazali Kevin De Bruyne a Ilkay Gündogan. Na výsledku už nič nezmenilo ani vylúčenie domáceho Fernandinha v 87. minúte po druhej žltej karte.

"Citizens" sa vďaka triumfu vrátili na 2. miesto v ligovej tabuľke pred Leicester City, ktorý v piatok deklasoval Southampton 9:0. Na vedúci Liverpool majú trojbodové manko. "The Reds" však majú zápas k dobru, v nedeľu privítajú Tottenham. Aston Villa je priebežne trinásta.

sumár:

Manchester City - Aston Villa 3:0 (0:0)
Góly: 46. Sterling, 65. De Bruyne, 70. Gündogan, ČK: 87. Fernandinho (Manchester) po druhej ŽK