Main Content

FOTO Chára ocenil prínos TOP hviezdy NFL: Ďakujem ti za najlepších 20 rokov športových spomienok

pondelok, 23. marec 2020 08:22 | Autor: TASR

Zdeno Chára, Boston Bruins
Zdeno Chára, Boston Bruins | zdroj: YouTube

Boston 22. marca (TASR) - Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára sa v nedeľu poďakoval rozohrávačovi amerického futbalu Tomovi Bradymu za jeho 20-ročné pôsobenie v drese New England Patriots a zaželal mu všetko dobré do ďalšej kariéry.

Kapitán Bostonu Bruins ocenil prínos najúspešnejšieho quarterbacka v histórii NFL. Ten vo februári ukončil svoje pôsobenie v New England a dohodol sa na spolupráci s Tampou Bay Buccaneers.

"Ďakujem ti Tom za najlepších 20 rokov športových spomienok v New England. Mnoho generácií si bude navždy pamätať tvoje vodcovské schopnosti, športové úspechy a tvoj prínos Bostonu. Želám ti všetko najlepšie. Budeme ťa sledovať a povzbudzovať," napísal Chára na Instagrame.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

It’s with sadness and joy I find myself reflecting on the news of my friend and sports legend @TomBrady moving on from the @Patriots. For New England and it’s fan base, Tom’s departure is a major loss to the role he plays in leading the incredible Patriots. His 20 years have brought us all some of the most memorable moments in sports history. His departure leaves us with mixed feelings. We feel a loss but we also hope that he continues to have an outstanding career. Thank you Tom for the best 20 years of New England sports memories. Your leadership, athletic achievements and your contributions to Boston will forever be remembered by many generations. I wish you all the best. We will be watching and cheering you on!

Príspevok, ktorý zdieľa Zdeno Chara (@zeechara33),

Brady pôsobil v organizácii Patriots dve dekády a dres zmenil po prvý raz. Rekordných šesťkrát triumfoval v Super Bowle (2001, 2003, 2004, 2014, 2016, 2018), vo finále sa predstavil deväťkrát, tiež v tomto ohľade drží maximum súťaže. Za Najužitočnejšieho hráča (MVP) Super Bowlu ho vyhlásili v rekordných štyroch prípadoch, za MVP sezóny tri razy . Patria mu aj ďalšie rekordy, na konte má najviac víťazstiev spomedzi quarterbackov (219) či najviac zápasov s minimálne dvomi touchdownovými prihrávkami (173). Ako 40-ročný sa stal najstarším držiteľom ocenenia pre MVP NFL. Vlani sa stal najstarším rozohrávačom s víťazstvom v Super Bowle, keď New England vo veku 41 rokov doviedol k triumfu nad Los Angeles Rams.