Nóri potrápili Švédov, ktorí zlomili ich odpor až v tretej tretine

nedeľa, 9. máj 2010 23:24 | Autor: TASR

V druhom zápase úvodného kola bojov v základnej C-skupine na svetovom šampionáte v hokeji v Nemecku triumfovali v nedeľu večer v mannheimskej SAP Arene favorizovaní Švédi nad Nórskom 5:2.

Nórsko - Švédsko 2:5 (0:2, 1:0, 1:3)

Góly: 21. Thoresen (Fredriksen, Holos), 45. Solberg (Fredriksen, Thoresen) - 7. Weinhandl (Pääjärvi-Svensson), 13. Karlsson (Wallin), 48. Weinhandl (Pääjärvi-Svensson, Persson), 55. Pääjärvi-Svensson (Wallin), 58. Weinhandl (Engqvist)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kadyrov (Rus.), Piechaczek (Nem.) - Brown (USA), Gordenko (Rus.), 5022 divákov

Zostavy:

Nórsko: Grotnes - Holos, Bonsaksen, Kaunismäki, Jakobsen, Lokken Ostli, Solberg - Thoresen, Zuccarello Aasen, Fredriksen - Spets, Bastiansen, M. Olimb - Holtet, Roymark, Laumann Ylven - Lorentzen, K. Forsberg, K. A. Olimb - Spets
Švédsko: J. Gustavsson - M. Johansson, Hedman, Gunnarsson, Karlsson, Ekman Larsson, Bäckman - Maartensson, Ericsson, Nilson - Wallin, Weinhandl, Pääjärvi-Svensson - Persson, Omark, Harju - Engqvist, Andersson

V druhom zápase úvodného kola bojov v základnej C-skupine na svetovom šampionáte v hokeji v Nemecku triumfovali v nedeľu večer v mannheimskej SAP Arene favorizovaní Švédi nad Nórskom 5:2. "Tri korunky" dostali do vedenia v prvom dejstve Weinhandl a Karlsson, Nórov vrátil do zápasu gólom z presilovej hry už po 20 sekundách druhej tretiny Thoresen. V záverečnej tretine dokonca Solberg vyrovnal, no strelecky disponovaný Weinhandl odpovedal už o 131 sekúnd. Švédsky úspešný vstup do šampionátu spečatili Pääjärvi-Svensson a pri presilovke svojím tretím gólom Weinhandl.