Main Content

Mike Babcock sa vracia do NHL: Bude trénovať jedného zo slovenských hokejistov?

nedeľa, 4. jún 2023 11:15 | Autor: TASR

Mike Babcock
Mike Babcock | zdroj: TASR

Kanadský hokejový tréner Mike Babcock sa podľa zámorských médií vracia do NHL. Pierre LeBrun z televízie TSN informoval, že skúsený kouč povedie od budúcej sezóny Columbus Blue Jackets.

Klub z Ohia angažovanie Babcocka oficiálne nepotvrdil. Podľa LeBruna sú však strany už ústne dohodnuté a Blue Jackets príchod slávneho trénera oznámia až po 30. júni, keď mu vyprší stále platný kontrakt s Torontom. "Vyjadrím sa k tomu, keď bude ten správny čas. Nemôžem teraz k tomu povedať viac," uviedol generálny manažér klubu Jarmo Kekäläinen pre denník Columbus Dispatch.

Maple Leafs prepustili Babcocka v novembri 2019 po sérii prehier a obvineniach z "vytvorenia toxického pracovného prostredia v šatni". "Javorové listy" priviedli na jeho miesto Sheldona Keefa. Babcock pôsobil v minulosti aj v Anaheime a Detroite, ktorý v roku 2008 priviedol k zisku Stanleyho pohára. S kanadskou reprezentáciou získal zlato na MS i ZOH a je tak člen elitného Triple Gold Clubu.

Blue Jackets sú bez trénera od apríla, keď odvolali z funkcie Brada Larsena. V tejto sezóne skončili poslední v tabuľke Východnej konferencie a na predposlednom mieste celej NHL. V organizácii pôsobí aj slovenský obranca Samuel Kňažko.