Main Content

Blíži sa koniec Arizony Coyotes? Hala nebude, NHL monitoruje situáciu

nedeľa, 4. jún 2023 11:18 | Autor: TASR

Arizona Coyotes
Arizona Coyotes | zdroj: Arizona Coyotes

Po neúspešnom referende, v ktorom obyvatelia mesta Tempe odmietli výstavbu novej arény pre hokejový tím Arizona Coyotes, bude NHL naďalej monitorovať situáciu. Pred štartom prvého zápasu finále play off to uviedol komisár ligy Gary Bettman.

Povedal, že klub preskúma ďalšie možnosti v oblastiach blízko Phoenixu. "Budeme to pozorne monitorovať. Veríme, že jedna z možností vyjde. Je to dobrý trh a ak budeme môcť dosiahnuť, aby to tam fungovalo, tak to urobíme. Výzvy tu však máme." Coyotes mali v pláne postaviť arénu s kapacitou 16.000 miest. Výstavbu odmietli miestni obyvatelia v referende, proti sa vyslovilo 56 percent voličov.

Bettmanov zástupca Bill Daly zároveň prezradil, že Ryan Smith, väčšinový majiteľ tímu NBA Utah Jazz, kontaktoval ligu so záujmom o presťahovania klubu do Salt Lake City.

Komisár ligy tiež prezradil, že sa rieši aj budúcnosť Ottawy Senators, konkrétne predaja klubu. Podľa neho je pravdepodobné, že proces potrvá ešte niekoľko týždňov, v hre zostávajú štyria záujemcovia. "Snažia sa pohnúť dopredu tak rýchlo, ako to je len možné."