štvrtok, 19. október 2023 08:43 | Autor: TASR

AHL
AHL | zdroj: YouTube

Americký hokejový brankár Strauss Mann si v nočnom zápase zámorskej AHL pripísal gól v oslabení.

Jeho tím Laval Rocket, v ktorého drese nastúpil prvýkrát v sezóne aj slovenský útočník Filip Mešár, napokon prehral na domácom ľade s Rochesterom Americans 4:5 po predĺžení. Mann sa zapísal do listiny strelcov v 14. minúte za stavu 0:3.

Počas presilovky rozhodca signalizoval ďalšie vylúčenie hráča Lavalu a tak brankár hostí Devin Cooley odišiel na striedačku. Počas tlaku hostí sa ich útočník Filip Cederqvist pokúsil nastreliť puk spoza bránkovej čiary, no ten sa od konštrukcie odrazil von z pásma a skončil až v bránke Rochesteru. Mann bol posledný z hráčov domácich, ktorý sa dotkol puku a tak mu pripísali gól.