Main Content

Nemecko sa pripravuje na EURO 2024: Terorizmus je hrozba, ale vláda vie, čo robí

štvrtok, 7. december 2023 19:45 | Autor: TASR

Uefa Euro 2024
Uefa Euro 2024 | zdroj: TASR

Nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová sa zaviazala k zvýšeniu bezpečnosti na budúcoročných majstrovstvách Európy, pokiaľ pretrvá súčasné riziko terorizmu.

Kontinentálny šampionát sa bude konať v desiatich mestách a je najväčším športovým podujatím v krajine od MS 2006. V uplynulom období narástla hrozba teroristických útokov motivovaných islamizmom v dôsledku konfliktu na Blízkom východe. "Ak bude situácia rovnaká o šesť mesiacov, čo dnes nemôžeme vedieť, opäť by sme zvýšili naše úsilie," citovala Faeserovú agentúra DPA. Polícia bude mať počas mesiac trvajúceho šampionátu sídlo v Düsseldorfe, kde odohrá slovenská reprezentácia zápas základnej fázy proti víťazovi B-vetvy play off.

Okrem terorizmu sa ako o probléme hovorí aj o futbalových chuligánoch. "Spolupracujeme aj na medzinárodnej úrovni, v podstate pri každom zápase. To znamená, že ak prídu chorvátski fanúšikovia, príde aj ich polícia," dodala ministerka. Majstrovstvá Európy sú na programe od 14. júna do 14. júla. Slovensko sa v E-skupine stretne okrem víťaza B-vetvy (21.6.) aj s Belgickom (17.6.) a Rumunskom (26.6.). Oba duely odohrá vo Frankfurte.