Main Content

Rafael Nadal nastúpi proti Carlosovi Alcarazovi: O čo v tomto pôjde a čo s tým má Netflix?

utorok, 12. december 2023 12:14 | Autor: TASR

Rafael Nadal
Rafael Nadal | zdroj: TASR

Hviezdny španielsky tenista Rafael Nadal odohrá v marci exhibičný zápas proti svojmu krajanovi Carlosovi Alcarazovi. Duel 22-násobného grandslamového šampióna proti druhému hráčovi rebríčka ATP sa koná pod záštitou platformy Netflix.

Tenisti proti sebe nastúpia 3. marca v Las Vegas a do programu by mali pribudnúť ďalšie zápasy. Duel ju súčasťou Nadalovho návratu na kurty. Do akcie sa vráti na januárovom turnaji v Brisbane po takmer roku, jeho absencia bola spôsobená zranením bedrového kĺbu.

"Som veľmi šťastný zo svojej prvej návštevy Las Vegas, jedného z najikonickejších a najzábavnejších mieste na svete. Tiež ma veľmi teší, že budem hrať proti svojmu krajanovi Carlosovi Alcarazovi. Som si istý, že to bude fantastický tenisový večer," uviedol 37-ročný tenista pre AFP. Alcaraz má na konte dva grandslamové tituly z US Open 2022 a tohtoročného Wimbledonu. Na španielskej i globálnej scéne je považovaný za Nadalovho nástupcu.

"Je mi cťou a som veľmi šťastný, že môžem zdieľať kurt s Rafom v Las Vegas. Je to samozrejme velikán, jeho výsledky a úspechy hovoria samé za seba. Zároveň je to jeden z najpríjemnejších ľudí na scéne a teším sa na náš tretí zápas," povedal 20-ročný hráč. Španielska dvojica sa stretla doposiaľ trikrát a vo väčšine prípadov ťahal Alcaraz za kratší koniec.

Naposledy však premiérovo zdolal svojho slávnejšieho krajana vo štvrťfinále vlaňajšieho turnaja v Madride (2:1). Na tomto podujatí si poradil v ďalšej fáze aj so Srbom Novakom Djokovičom (2:1) a vo finále si poradil s Alexandrom Zverevom z Nemecka (2:0).