Main Content

PRESTUPY V NBA: Lakers a Warriors veria svojim hráčom, o zmeny nebola núdza

piatok, 9. február 2024 08:39 | Autor: TASR

Lakers vs Denver
Lakers vs Denver | zdroj: TASR

Chorvátsky basketbalista Bojan Bogdanovič posilní New York Knicks. Dres v posledný deň pred uzávierkou trejdov v NBA zmenil aj Gordon Hayward, ktorý zamieril z Charlotte do Oklahomy City.

Los Angeles Lakers a Golden State Warriors napriek očakávaniam žiadnu zmenu v kádri nezrealizovali. Bogdanovič bol doteraz s platom 20 miliónov dolárov ročne najlepšie plateným hráčom najslabšieho tímu ligy Detroitu. Tridsaťštyriročný veterán má v sezóne priemer 20 bodov na zápas a drží si percentuálnu úspešnosť 41,5 percenta spoza trojkového oblúka, svoju najvyššiu v kariére.

New Yorku by mal chorvátsky ostrostrelec pomôcť v boji o titul, na ktorý čaká od roku 1973, Knicks sú aktuálne na 4. priečke Východnej konferencie. Detroit dostal od Knicks štyroch hráčov na čele s Evanom Fournierom a dva výbery v 2. kole draftu. Pistons získali do svojich radov aj krídelníka Simoneho Fontecchia, ktorý sa v tejto sezóne nečakane prepracoval do základnej zostavy Utahu Jazz. Veterána na poste krídla získal aj vedúci tím Západnej konferencie, Gordon Hayward bude hrať za Oklahomu City.

Thunder poslali do Charlotte Dávisa Bertánsa, Vasilijeho Miciča a draftovú kompenzáciu. Čoskoro 34-ročný Hayward sa trápi so zranením lýtka, no v tejto sezóne má priemer 14,5 bodu na zápas. Aktívni na trhu boli aj Toronto Raptors, ich mužstvo posilnia z Utahu Kelly Olynyk a Ochai Agbaji. Zaplatili za nich výberom v 1. kole tohtoročného draftu, ktorý by však mal byť v závere tretej desiatky. Kanadský klub zároveň poslal Dennisa Schrödera do Brooklynu za Spencera Dinwiddieho. Doterajšieho prvého rozohrávača Nets však plánuje vyplatiť zo zmluvy, aby si nezaplnil priestor pod platovým stropom.

Najlepší tím ligy Boston doplnil svoj káder o 21-ročného mladíka Jadena Springera, Philadelphii za neho poslal výber v 2. kole draftu. Indiana vymenila do Philadelphie Buddyho Hielda a získala Furkana Korkmaza, Marcusa Morrisa a tri výbery v 2. kole. Sixers vytrejdovali aj veterána Patricka Beverleyho do Milwaukee, opačným smerom išiel Cameron Payne. Rovnako ako samotné trejdy pútali pozornosť aj transakcie, ktoré sa neuskutočnili. Lakers aj Warriors mali pred sezónou ambície bojovať o titul, ktoré sa im ani zďaleka nedarí naplniť

Lakers patrila na západe pred štvrtkovými zápasmi 9. priečka, Warriors 11. Očakávalo sa, že svoj káder posilnia, alebo naopak vytrejdujú niektorú z hviezd, aby získali späť draftové výbery, ktoré v minulosti obetovali za príchod hráčov. Do uzávierky trejdov však oba kluby žiadnu významnú zmenu svojho kádru nevykonali. Môžu ešte získať hráča, ktorého iné mužstvo vykúpi zo zmluvy. Informácie pochádzajú z ESPN a TSN.