Main Content

Kobe Bryant sa dočkal v Los Angeles obrovskej pocty: Legenda Lakers je zvečnená

piatok, 9. február 2024 20:20 | Autor: TASR

Kobe Bryant, ďakovný billboard
Kobe Bryant, ďakovný billboard | zdroj: TASR

Klub basketbalovej NBA Los Angeles Lakers odhalil vo štvrtok sochu svojej ikony Kobeho Bryanta. Zachytáva okamih z januára 2006, keď v zápase proti Torontu zaznamenal osobný rekord 81 bodov. Bryant odohral celú svoju 20-ročnú kariéru v drese Lakers.

Aktuálne mu patrí 4. priečka v historickej tabuľke strelcov celej NBA s 33.643 bodmi. S kalifornským tímom sa stal päťkrát šampiónom ligy, z toho dvakrát získal cenu pre MVP finále (2009, 2010). V januári 2020 tragicky zahynul pri páde helikoptéry vo veku 41 rokov.

"Stretávame sa tu, aby sme vzdali poctu mužovi, ktorý nereprezentuje iba športové úspechy, ale aj večné hodnoty. Inšpiruje nás, aby sme sa snažili viac a neboli iba lepším, ale úplne najlepším," vyhlásil pri odhalení sochy 76-ročný Kareem Abdul-Jabbar, ktorý patrí taktiež medzi klubové legendy Lakers a je druhým najlepším strelcom histórie NBA.

Bryant je šiesty hráč Lakers, ktorý má pred domovským stánkom tímu na Star Plaza svoju sochu. Klub pripravuje ešte ďalšie dve. Správu priniesla AP.