Main Content

Nevzdávajú sa, ale nie je to dobré: Spišiaci sú v náročnej situácii a titul sa vzďaľuje

nedeľa, 21. apríl 2024 09:41 | Autor: TASR

HK GROTTO Spišská Nová Ves
HK GROTTO Spišská Nová Ves | zdroj: TASR

Hokejisti Spišskej Novej Vsi aj napriek dvom domácim prehrám vo finále play off Tipos extraligy nevzdávajú boj o zisk prvého titulu v klubovej histórii. Mužstvo Vlastimila Wojnara neuspelo proti Nitre po výsledkoch 2:3 a 2:5 a musí dohánať sériu zo stavu 0:2 na zápasy.

Podľa útočníka domácich Michaela Drábeka to nič neznamená a aj Spišiaci môžu zvíťaziť v oboch dueloch vonku. Jedným z hlavných dôvodov neúspechu sú výsledkovo nevydarené prvé tretiny. Spišiaci v prvom stretnutí prehrávali po prvej 20-minútovke 0:2, v druhom zápase dokonca 0:3. "Niekedy sa stane v zápase, že počas niekoľkých minút sa to môže preklopiť na jednu alebo druhú stranu. Myslím si, že sme v druhom dueli začali veľmi dobre, čo sa týka herného prejavu. V prvom sme boli mentálne vyčerpaní zo semifinálovej série s Košicami a hľadali sme sa počas prvej tretiny," uviedol Vladimír Záborský, asistent trénera Spišskej Novej Vsi. Domáci v druhom zápase aj vďaka viacerým početným výhodám prestrieľali svojho súpera (43:25), ale zaznamenali iba dva góly.

Rovnako ako v prvom stretnutí, ani v druhom to nestačilo na víťazstvo. "My máme v hlavách najbližší zápas. To, čo sa stalo doteraz už je zabudnuté a ideme ďalej. Podľa mňa hráme dobrý hokej. Musíme sa však vyvarovať chýb, ktoré nás stoja výsledok. Ak sa im vyhneme, máme šancu," povedal Drábek.

Spišiaci dúfajú, že nepriaznivý vývoj série otočia. "Séria sa hrá na štyri víťazné zápasy. Nám tento druhý duel nevyšiel a myslím si, že si to všetci uvedomujú. Sme však skúsené mužstvo a musíme za týmto výkonom urobiť hrubú čiaru. Od ďalšieho dňa sa pripraviť na Nitru a vrátiť sa domov za stavu 2:2 na zápasy," skonštatoval Záborský a v rovnakom duchu sa vyjadril aj Drábek.

"Musíme zdvihnúť hlavy, je to síce 0:2, ale podľa mňa to nič neznamená. My môžeme tiež zvíťaziť v oboch vonku. Séria pokračuje ďalej. Pokiaľ chceme uspieť, nemôžeme sa báť ničoho a ani prostredia v Nitre. Musíme si ísť za tým, čo chceme."