COPA AMÉRICA: Sklamanie Brazílie na úvod turnaja. Takto Kanárici ďaleko nedokráčajú

utorok, 25. jún 2024 07:27 | Autor: TASR

Brazília
Brazília | zdroj: Brazília

Futbalisti Brazílie iba remizovali vo svojom úvodnom zápase na kontinentálnom šampionáte Copa America.

Finalisti predchádzajúceho ročníka sa napriek výraznej prevahe nedokázali presadiť proti Kostarike a duel sa skončil výsledkom 0:0. V ďalšom stretnutí D-skupiny vyhrala Kolumbia nad Paraguajom 2:1. "Kanárici" mali jasnú územnú prevahu (držanie lopty 70:30) a boli aktívni v útoku (na strely 19:3, 7:2 na bránku). Po polhodiny hry síce skóroval Marquinhos, ale gól nakoniec neplatil pre ofsajd.

Deväťnásobný víťaz juhoamerického šampionátu tak nesplnil úlohu favorita, odčiniť to bude chcieť v noci na sobotu proti Paraguaju. Kolumbia natiahla sériu bez prehry už na 24 duelov. Mužstvo Nestora Lorenza rozhodlo o svojom triumfe nad Paraguajom už v prvom polčase.

Na oboch góloch mal podiel James Rodriguez. Tridsaťdvaročný stredopoliar si po polhodiny hry našiel priestor na ľavom krídle a presnou krížnou prihrávkou k vzdialenejšej žrdi našiel Daniela Munoza, ktorý hlavičkou prekonal brankára Rodriga Moriniga. O desať minút neskôr zvýšil Jefferson Lerma. Súper už len znížil v 69. minúte zásluhou Julia Encisa. C

opa America - D-skupina: Houston: Kolumbia - Paraguaj 2:1 (2:0) Góly: 32. Munoz, 42. Lerma - 69. Enciso Inglewood: Brazília - Kostarika 0:0