Main Content

AKTUÁLNE: Hviezda USA nepocestuje na OH 2024. Kto ho nahradí?

streda, 10. júl 2024 19:47 | Autor: TASR

Kawhi Leonard
Kawhi Leonard | zdroj: TASR

Kawhi Leonard nebude súčasťou amerického basketbalového mužstva na olympijských hrách v Paríži. Tamojšia asociácia sa na tom dohodla s jeho domovským tímom v NBA Los Angeles Clippers. Pre 33-ročného krídelníka by šlo o prvú účasť na olympijských hrách v kariére.

"Kawhi sa v uplynulých týždňoch pripravoval na olympijské hry a na kempe v Las Vegas absolvoval niekoľko tréningov. Cítil sa pripravený súťažiť. Rešpektuje však spoločné rozhodnutie asociácie a Clippers, podľa ktorého je v jeho najlepšom záujme stráviť leto prípravou na nadchádzajúcu sezónu a nie účasťou na olympijských hrách v Paríži," uviedla vo vyhlásení Americká basketbalová asociácia podľa agentúry AP.

Leonard je dvojnásobný víťaz NBA a šesťnásobný účastník Zápasu hviezd, no v kariére ho trápia opakujúce sa zranenia. Za uplynulých sedem rokov vynechal približne 256 zápasov základnej časti vrátane celej sezóny 2021/22. V olympijskom výbere ho nahradí Derrick White z Bostonu Celtics.

Tridsaťročný rozohrávač odohral v uplynulej sezóne NBA 91 zápasov s priemerom 15,5 bodu a 4,9 asistencie na duel. Reprezentácia USA má na krátky čas k dispozícii 10 hráčov. Kevin Durant pre natiahnuté lýtko nebude hrať v prípravnom zápase proti Kanade a nemohol sa ani zúčastniť na štvordňovom tréningovom kempe v Las Vegas.