Liverpool sa rozbiehal pomalšie, ale uspel: Ipswich sa vrátil do ligy po 22 rokoch

sobota, 17. august 2024 17:07 | Autor: TASR

Ipswich - Liverpool
Ipswich - Liverpool | zdroj: TASR

Futbalisti Liverpoolu vyhrali v sobotu svoj prvý zápas novej sezóny anglickej Premier League na pôde nováčika Ipswich Town 2:0.

Víťazný gól vsietil v 60. minúte Diogo Jota, ďalší pridal Mohamed Salah. Ich tím dosiahol prvú výhru v ostrom zápase pod vedením trénera Arneho Slota.

Favorit predviedol výrazne viac v druhom polčase a krátko pred úvodným gólom začal vyvíjať tlak. Úspešnému strelcovi Jotovi poslal loptu pred bránu Salah, ktorého našiel prihrávkou za obranu Trent Alexander-Arnold.

Egyptský krídelník upravil na konečných 2:0 o päť minút neskôr po spolupráci s Dominikom Szoboszlaiom a strelil svoj deviaty gól v otváracích zápasoch sezóny. Prekonal tak ligový rekord, ktorý doposiaľ držal s Frankom Lampardom, Wayneom Rooneym a Alanom Shearerom. Pre domácich bol zápas prvý v najvyššej anglickej súťaži od roku 2002.