NIKÉ LIGA: Slovan doposiaľ nestratil body, ofenzívna Žilina a prvé body nováčika

pondelok, 26. august 2024 07:42 | Autor: TASR

KFC Komárno
KFC Komárno | zdroj: Facebook/KFC Komárno

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava sú aj po 5. kole naďalej bez straty bodu na čele tabuľke Niké ligy. Formu potvrdili v nedeľňajšom zápase na ihrisku Banskej Bystrice, ktorú zdolali 2:0.

Historické víťazstvo dosiahol nováčik súťaže KFC Komárno, ktorý získal v Košiciach svoj prvý bodový zisk. Zverenci Mikuláša Radványiho sa tešili z víťazstva 1:0, ktoré zariadil v 80. minúte rumunský útočník Nandor Tamás.

Domáci hrali od 35. minúty bez vylúčeného kapitána Jána Kriváka, ktorý v priebehu dvoch minút dvakrát fauloval bývalého spoluhráča Patrika Voleského. Pre Košičanov to bola druhá prehra po sebe a rovnakú bilanciu má aj Skalica, pričom tieto tímy sa stretnú v nasledujúcom kole.

Záhoráci prehrali v 5. kole s Trnavou 1:2, pričom pre Spartak išlo na štvrtý pokus o prvý duel v sezóne, ktorý sa neskončil bezgólovým výsledkom. Favorizovaní hostia sa v druhom polčase dostali do vedenia 2:0, gól domáceho Leginusa v nadstavenom čase už prišiel neskoro.

Červenú kartu videli aj diváci v Žiline. Dostal ju trenčiansky stredopoliar Artur Gajdoš, ktorý sa vyfauloval v priebehu piatich minút a v 39. minúte putoval pod sprchy. Jeho tím dovtedy viedol 1:0 po vlastnom góle Tomáša Hubočana, no domáci následne dokonale využili presilovku. O štyri góly v trenčianskej bránke sa postarali štyria strelci a výsledok 4:1 posunul Žilinu na priebežné druhé miesto tabuľky.

Veľmi blízko k prvému víťazstvu v sezóne boli aj hráči Michaloviec. Tí si gólmi Adekunleho Issu zo záveru prvého polčasu a úvodu druhého vypracovali dvojgólový náskok, no domáci Ružomberok napokon nezdolali. Martin Chrien v 81. minúte znížil a Martin Boďa v nadstavenom čase vyrovnal z pokutového kopu, ktorému predchádzala ruka domácich. Pre Michalovce to bola tretia remíza v sezóne a na konte majú tri body. Ružomberok si vďaka gólovému záveru zápasu udržal nezdolateľnosť, z troch odohratých zápasov má na konte päť bodov.

Úradujúci majster Slovan Bratislava je po štyroch odohratých zápasoch naďalej stopercentný. Nezmenila to ani Banská Bystrica, ktorá "belasým" doma podľahla 0:2. Duel sa začal s osemminútovým oneskorením pre nefunkčné dorozumievacie technické zariadenie hlavného rozhodcu. Zaujímavosťou sú aj žlté karty pre oboch trénerov - domáceho Mareka Bažíka a hosťujúceho Vladimíra Weissa st.

Zápas 5. kola medzi DAC 1904 Dunajská Streda a Podbrezovou odložili pre prasknuté potrubie priamo pod hracou plochou v MOL Aréne. Duel odohrajú 29. alebo 30. októbra MOL Aréne.

Niké liga, 5. kolo, sumáre:

MFK Skalica - FC Spartak Trnava 1:2 (0:0)
Góly: 90.+2 Leginus - 59. a 81. Daniel. Rozhodovali: Ziemba – Bednár, Juhoš, ŽK: Černek, Podhorin - Kratochvíl, Sabo, 2515 divákov
Skalica: Junas – Černek, Podhorin, Hradecký, Ranko – Nagy, Mášik (62. Kopas) – Yao (62. Gaži), Alves (72. Vlasko), Morong (81. Leginus) – Jibril (72. M. Fábry)
Spartak: Frelih – Holík, Sabo, S. Kóša, Mikovič (86. Pich) – Kratochvíl (86. Kubista), Corryn (46. Paur) – Zeljkovič – Daniel, M. Ďuriš (90.+9 Karhan), Azango (90.+8 Procházka)

FC Košice - KFC Komárno 0:1 (0:0)
Gól: 80. Tamas. Rozhodovali: Očenáš – Jekkel, Kuba, ŽK: Kružliak, Dos Santos - Špyrka, Sylvestr, Trefil. ČK: 35. Krivák (po 2. ŽK), 2852 divákov
Košice: Šípoš - Kružliak, Krivák, Jakubko - Fabiš, Gallovič, Zsigmund, Bokros (85. Innocenti) - Faško (82. Dos Santos) - Medved, Niarchos (46. Magda)
Komárno: Trefil - Diviš, Špiriak, Pillár, Rudzan - Ožvolda (90.+1 Neméth) - Šmehyl (60. Tamas), Špyrka, Ganbayar (90.+1 Adayilo) - Bayemi (60. Sylvestr), Voleský (81. Nagy)

MŠK Žilina - AS Trenčín 4:1 (1:1).
Góly: 41. Gidi, 60. Káčer, 73. D. Javorček, 82. Alijagič - 25. Hubočan (vlastný). ŽK: Hranica, Gidi - Stojsavljevič, Bariš, Gajdoš, Katič. ČK: 39. Gajdoš (Trenčín) po druhej ŽK. Rozhodovali: Valent - Poláček, Pacák. 1939 divákov.

Žilina: Belko - Minárik, Hubočan, Ndjeungoue - Hranica (67. D. Javorček), Gidi (89. M. Sauer), Káčer, Bari (89. Kopásek) - Kaprálik, Bile (76. Alijagič), Iľko (76. D. Ďuriš).
Trenčín: Katič - Hájovský, Bondarenko, Stojsavljevič, Holúbek - Ibrahim (89. Mikulaj), Bariš, Gajdoš - Sunday, Emeka (63. Donkor), Uchegbu

MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 2:2 (0:1)
Góly: 81. Chrien, 90. Boďa (z 11 m) - 41. a 49. Adekunle. ŽK: Taraduda, Shimamura . P. Lukáč (všetci Michalovce). Rozhodovali: Choreň – Straka, Vitko – 978 divákov.
Ružomberok: Ťapaj – Chobot, Gabriel, Malý, Mojžiš (73. Boďa), Selecký – Múdry (46. Lavrinčík), Luterá – Kelemen (46. Hladík), Jackuliak, Gerec (56. Chrien)
Michalovce: P. Lukáč – Šimko, Taraduda, Dzotsenidze, Žofčák – Bednár, Zubairu – Marcin (59. Kyziridis), Danko (79. Šimamura, Adekunle (66. Van Kessel) – Acosta

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:0)
Góly: 67. Metsoko, 74. Barseghjan. Rozhodovali: K. Micheľ – Štrbo, Vass. ŽK: Bažík (tréner), Rymarenko – V. Weiss (tréner), 4125 divákov.
Banská Bystrica: Rehák – Mensah, Willwéber, Klimpl (62. Šikula) – Pišoja, Richtárech (78. Brenkus), Hlinka, Záhumenský (78. Hanes) – Slebodník (70. Veselovský), Malec (62. Ľupták), Rymarenko
Slovan Bratislava: Trnovský – Medvedev, Kašia (68. Wimmer), Voet, Vojtko – Marcelli (87. Mišovič), Mustafič, Savvidis, Mateáš (46. Tolič), Mak (46. Barseghjan) – Metsoko (68. D. Strelec)