nedeľa, 29. september 2024 08:17 | Autor: TASR

Bayern vs Leverkusen
Bayern vs Leverkusen | zdroj: YouTube

V sobotňajšom šlágri 5. kola futbalovej Bundesligy remizoval Bayern Mníchov s úradujúcim majstrom Bayerom Leverkusen 1:1.

Bavorský veľkoklub v sezóne prvýkrát nebodoval naplno, udržal si však prvú priečku v tabuľke o dva body pred Lipskom. Leverkusen je o ďalší bod späť na 3. mieste. Bayern väčšinu duelu držal loptu na svojich kopačkách, no Leverkusenu sa podarilo otvoriť skóre, keď sa v 31. minúte po rohovom kope presadil Robert Andrich. O vyrovnanie sa postaral v 39. minúte Aleksandar Pavlovič výstavnou strelou spoza šestnástky pod brvno.

Hráči Lipska zostávajú aj naďalej bez prehry, keď zdolali Augsburg hladko 4:0. Union Berlín naopak prvýkrát v novej sezóne nebodoval, keď prehral v Mönchengladbachu 0:1, o čom rozhodol v šiestej minúte nadstaveného času druhého polčasu striedajúci český útočník Tomáš Čvančara. Slovenský reprezentant László Bénes sledoval duel iba z lavičky hostí.

Na ihrisko sa nedostal ani ďalší slovenský reprezentant Denis Vavro a iba z lavičky sledoval ako Wolfsburg neudržal vedenie proti Stuttgartu a remizoval 2:2. V 97. minúte zariadil bod Deniz Undav.

Bundesliga - 5. kolo:

Bayern Mníchov - Bayer Leverkusen
Góly: 39. Pavlovič - 31. Andrich

Borussia Mönchengladbach - 1. FC Union Berlín 1:0 (0:0)
Gól: 90.+6. Čvančara
/L. Bénes (Union) sedel na lavičke/

FSV Mainz 05 - 1. FC Heidenheim 0:2 (0:1)
Góly: 15. Pieringer, 86. Schoppner, ČK: 29. Hanche-Olsen po 2. ŽK - 80. Dorsch

RB Lipsko - FC Augsburg 4:0 (2:0)
Góly: 11. a 15. Šeško, 46. Openda, 57. Simons

SC Freiburg - FC St. Pauli 0:3 (0:2)
Góly: 12. a 72. Saad, 45. Afolayan

VfL Wolfsburg - VfB Stuttgart 2:2 (1:1)
Góly: 20. Wind, 68. Amoura - 32. Millot, 90.+7. Undav, ČK: 63. Karazor (Stuttgart) po 2. ŽK