nedeľa, 27. október 2024 08:13 | Autor: TASR

Erling Haaland
Erling Haaland | zdroj: YouTube

Futbalisti Manchestru City zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 9. kola anglickej Premier League nad Southamptonom 1:0.

O jediný gól duelu sa postaral v 5. minúte Erling Haaland, ktorého pred bránkou našiel ideálnym centrom Matheus Nunes. "Citizens" sa po sobote posunuli na čelo tabuľky o dva body pred Liverpool, ktorého čakal nedeľný duel na pôde Arsenalu Londýn.

Bournemouth po víťazstve nad Arsenalom zobral body ďalšiemu kandidátovi na titul a to Aston Ville. Remizoval 1:1 na pôde súpera, keď o vyrovnanie sa zaslúžil Evanilson z poslednej akcie stretnutia.

Nováčik z Ipswichu zostáva naďalej bez víťazstva a na pôde Brentfordu nezískal ani bod po prehre 3:4. V šiestej minúte nadstavenia druhého polčasu o tom rozhodol Bryan Mbeumo.