REBRÍČEK: TOP 8 hokejových last minute gólov

pondelok, 15. apríl 2013 12:11 | Autor: Richard Weinfortner

Neexistuje asi emotívnejší hokejový okamih ako keď prehrávajúci tím odvolá brankára a pár sekúnd pred koncom vyrovná. Ďalšou možnosťou je, že sa v posledných sekundách podarí mužstvu vsietiť víťazný gól. V hokeji niečo také nie je príliš neobvyklé.

Chris Drury (Buffalo – NY Rangers)

Konferenčné semifinále playoff 2007 proti sebe postavilo po základnej časti prvé Buffalo a šiesty New York Rangers. Séria bola vyrovnaná 2:2 a na programe bol piaty zápas v HSBC Aréne. V poslednej minúte hostia viedli 1:0 a boli na najlepšej ceste zlomiť sériu vo svoj prospech triumfom na ľade súpera. Nezvládli však dôležité buly v obrannom pásme, Sabres vybojovali puk a strelu spoluhráča dorazil za Lundqvistov chrbát Chris Drury v čase, keď časomiera ukazovala 7,7 sekundy do konca. Šable následne skórovali aj v predĺžení, ujali sa v sérii vedenia a na ľade Rangers triumfovali výsledkom 5:4, vďaka čomu postúpili do konferenčného finále.