Top 10 najnebezpečnejších žolíkov z lavičky

utorok, 19. november 2013 11:58 | Autor: Richard Weinfortner

Byť náhradníkom, to nie je vôbec lákavá pozícia v tíme. Byť však žolíkom z lavičky, ktorý zamieša dej rozohraného zápasu, to už znie lepšie. Toto je desať futbalistov, ktorých nasadenie do zápasu predstavuje v tejto sezóne najväčšiu hrozbu.

Darren Bent

Jediným zástupcom Premier League v tomto rebríčku je skúsený 29-ročný anglický útočník Darren Bent. Ten vo farbách Fulhamu odohral zatiaľ 8 z 11 stretnutí, z toho iba jeden celý zápas. Často je z hry stiahnutý v druhom polčase alebo je vyslaný až na posledných 20-30 minút. Postavený na posledných 32 minút bol aj v súboji proti Arsenalu. V 77.minúte síce dokázal skórovať, ale znamenalo to už len zníženie na 1:3 z pohľadu Cottagers. Hviezdnejšiu chvíľku si prežil na začiatku októbra pred domácimi fanúšikmi. Po vystriedaní Berbatova v 66.minúte mu stačilo 17 minút a postaral sa o jediný gól zápasu proti Stoke City. V zápase proti Manchestru United šiel na trávnik až na posledných 8 minút za stavu 1:3 a nič závratné nestihol. V štatistikách mu svieti aj jeden pohárový gól proti Evertonu, ktorý strelil ako striedajúce eso. V 3.kole Capital One Cupu nastúpil za vyrovnaného stavu 1:1 a strelil rozhodujúci gól. V súčte všetkých súťaží aktuálnej sezóny možno napísať, že Bent zo štyroch striedaní počas zápasu trikrát skóroval.