NHL: Najproduktívnejší hráč St. Louis Steen nedohral zápas na ľade Rangers

piatok, 24. január 2014 11:05 | Autor: TASR

New York 24. januára (TASR) - Najproduktívnejší hráč zámorského hokejového klubu NHL St. Louis Blues Alexander Steen nedohral piatkový duel na ľade New Yorku Rangers, kde jeho tím vyhral 2:1. Klub Steena nezaradil na listinu zranených hráčov a podľa trénera Kena Hitchcocka bude onedlho späť v zostave.

Steen v prvej tretine strelil svoj 26. gól v sezóne, ale zranil sa v polovici druhej tretiny po tom, ako ho na mantinel narazil obranca Dan Girardi. Dvadsaťdeväťročný krídelník ešte absolvoval tri striedania, v tretej tretine však už na ľad nevykorčuľoval.

Syn legendárneho švédskeho hokejistu Thomasa Steena prežíva výbornú sezónu a v 39 dueloch zaznamenal 42 bodov. Na prelome rokov ho zastavil v rozlete otras mozgu a vynechal 11 zápasov. Teraz sa zranil v štvrtom zápase po návrate do zostavy. Rodák z kanadského Winnipegu so švédskym pasom figuruje aj v nominácii "Troch koruniek" na ZOH v Soči.