Top 5 najslávnejších zápasových obratov v histórii NHL

štvrtok, 20. november 2014 10:50 | Autor: Richard Weinfortner

Pri kvalite kádrov v NHL si mužstvo nemôže byť isté víťazstvom takmer v žiadnej situácii. Ani päťgólové vedenie neznamená vôbec nič, až kým nezaznie záverečná siréna.

Montreal Canadiens – New York Rangers 6:5sn

Na úvod potešíme všetkých priaznivcov Montrealu spomienkou na február 2008. S blížiacim sa koncom dlhodobej časti sezóny vycestoval New York Rangers do Kanady, kde mal čeliť jednému z najlepších tímov Východnej konferencie. Habs nakoniec základnú časť vyhrali a nečakane vypadli v konferenčnom semifinále s Philadelphiou. V rovnakej fáze skončili aj New Yorčania. Úvod spomenutého zápasu v Bell Centre patril jasne Jazdcom, ktorí suverénne udávali tempo. Únik Brandona Dubinskeho priniesol gól na 0:1 a ešte do prestávku sa k nemu pridal Sean Avery a Brendan Shanahan. Ani po prestávke nezačali domáci dobre. Gólom na 0:4 sa prezentoval Brendan Shanahan a o necelú minútu neskôr zvýšil Chris Drury. Canadiens si však svoje predstavenie naplánovali až od 29.minúty a skutočne stálo za to. Krásna akcia priniesla zníženie Michaela Rydera na štvorgólový rozdiel a ten istý hráč ustanovil skóre po dvoch tretinách na 2:5. Tretie dejstvo tak domáci potrebovali totálne ovládnuť a pokúsiť sa vydrieť minimálne bod. Cieľ začal napĺňať Alex Kovalev gólom na 3:5. Mark Streit zakrátko rozvlnil sieť, čo znamenalo už len jednogólový rozdiel a stupňujúci sa tlak vyvrcholil ďalšou využitou presilovou hrou. Alex Kovalev dal svoj druhý gól v stretnutí a senzačne vyrovnal na 5:5. V predĺžení mohli oba celky strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale rozuzlenie prišlo až pri trestných strieľaniach. Jediný gól dal veterán vo farbách Montrealu, Saku Koivu, a za obrovskej eufórie domácich priaznivcov vybojoval jeden bod navyše. Montreal Canadiens tak doma vyhral nad New Yorkom Rangers v zápase, v ktorom prehrával už 0:5.