nedeľa, 30. november 2014 21:05 | Autor: TASR

Lyžovanie-SP: Jansrud po zjazde vyhral aj super-G a vystriedal Hirschera na čele | zdroj: © TASR

Lake Louise 29. novembra (TASR) - Nórsky lyžiar Kjetil Jansrud vyhral v nedeľu úvodný super-G Svetového pohára v Lake Louise. Olympijský šampión v najmladšej alpskej disciplíne totálne ovládol "kĺzavý" víkend v kanadskom stredisku, keďže dominoval aj v sobotňajšom zjazde.

Jansrud slávil piaty triumf kariéry v SP s náskokom 29 stotín pred Rakúšanom Matthiasom Mayerom, tretí bol Talian Dominik Paris (+0,31 s). Nór sa dostal aj na čelo celkového poradia SP, kde vystriedal obhajcu trofeje, Rakúšana Marcela Hirschera. Zaujímavosťou je, že Jansrud svoje prvé tri víťazstvá slávil na domácich svahoch v Kvitfjelli a druhé dva v Kanade, teda v krajinách, kde elitný seriál bielych svahov zavíta len raz za sezónu. V častých alpských dejiskách 29-ročný pretekár dosahuje maximálne druhé a tretie priečky, celkovo stál na stupňoch už 16-krát.

Výsledky zjazdu SP v Lake Louise:

1. Kjetil Jansrud (Nór.) 1:32,02, 2. Matthias Mayer +0,29, 3. Dominik Paris (Tal.) +0,31, 4. Otmar Striedinger (Rak.) +0,32, 5. Max Franz (Nem.) +0,35.