Hokej: Žilina bude hrať v baráži, Bystrica s Trenčínom - dvojice play off (2)

nedeľa, 22. február 2015 21:05 | Autor: TASR

Bratislava 22. februára (TASR) - Hokejisti MsHK DOXXbet Žilina budú hrať v sezóne 2014/2015 v baráži o udržanie v Tipsport extralige. Definitívne o tom rozhodla ich nedeľňajšia prehra v predposlednom 53. kole základnej časti dlhodobej súťaže na ľade HC Košice 3:5. Druhé miesto si zaistil HK Nitra vďaka triumfu 4:2 v Skalici.

Známe sú tak už všetky dvojice štvrťfinále play off. Víťaz základnej časti HC Košice narazí na ôsme Piešťany, druhá Nitra si zmeria sily s Martinom, tretiu Banskú Bystricu vyzve šiesty Trenčín a štvrtý Zvolen sa stretne s piatym Popradom. Podľa toho by mali hrať najbližší rivali z Banskej Bystrice a Zvolena svoje štvrťfinálové série paralelne.

HK 36 Hant Skalica - HK Nitra 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Góly: 6. Brendl (B. Mráz), 32. Lantoš (Brendl, Zukal) - 33. L. Novák (Stümpel, Tománek), 35. Milo (Stümpel), 51. Stümpel (M. Novák, L. Novák), 60. Lelkeš (Štefanka, Milo). Rozhodovali: Baluška, Bundil - M. Orolin, M. Tvrdoň, vylúčení: 7:6, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, striedania: 21. Lantoš za Mráza, 41. Šimíček za Bezúcha (Skalica), 1236 divákov

HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)

Góly: 12. Spilar (Bartoš, Štrbák), 14. Bartoš (Spilar, Černák), 28. Spilar (Bartoš), 30. Češík (Kutálek, Šeda), 46. Bicek (Rachůnek, Jenčík) - 6. Jabrocký (Velecký, Valášek), 20. Novotný (Drábek, Kanko), 44. Jabrocký (Velecký). Rozhodovali: J. Konc - Gavalier, Rovenský, vylúčení: 2:2, navyše: Novotný (Žilina) 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2864 divákov

HC'05 Banská Bystrica - HK Poprad 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Góly: 11. Kafka (Handlovský), 36. Surový (White, Kytnár), 37. Heizer (Čížek, Kafka) - 57. Griger (T. Sýkora). Rozhodovali: Lokšík - Kacej, Stanzel, vylúčení 2:2, presilovky 0:0, oslabenia: 0:0, 1753 divákov

MHC Mountfield Martin - Dukla Trenčín 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 20. Bílek (Dlouhý, Svoboda), 59. Bílek (Markovič, Ďatelinka) - 1. Melichárek (Bokroš). Rozhodovali: Müllner, Štefík - Junek, Šefčík, vylúčení: 7:8, navyše: Filo (Trenčín) 10 minút za nešportové správanie, striedanie: od 41. Jurášek (Martin), presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2700 divákov

ŠHK 37 Piešťany – HKM Zvolen 5:4 pp a sn (3:1, 1:1, 0:2 – 0:0, 1:0)

Góly: 3. Klempa (Kotaška), 8. Škadra (Holovič, Pašek), 16. Pašek (Holovič, Stupka), 38. Petráš (Peško, Haring), rozhodujúci nájazd Holovič – 6. Puliš (Brabenec, Juraško), 21. Puliš (Brabenec, Podkonický), 46. Obdržálek (Jurík), 58. Obdržálek (Sloboda, Ťavoda). Rozhodovali: Jura – Jobbágy, Smrek, vylúčení: 3:9, navyše: Bagin 10 minút za napadnutie hlavy a krku, Bortňák (obaja Zvolen) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, 905 divákov

Dvojice štvrťfinále play off Tipsport extraligy:

Košice (1) - Piešťany (8) /termíny zápasov: 28. februára, 1., 4., 5., prípadne 8., 10. a 12. marca/

Nitra (2) - Martin (7) /28. februára, 1., 4., 5., prípadne 8., 10. a 12. marca/

Banská Bystrica (3) - Trenčín (6) /2., 3., 6., 7., prípadne 9., 11. a 13. marca/

HK VSR SR 20 1 2 0 17 29:68 7

/POZN.: zápasy, víťazstvá v riadnoim čase, víťazstvá v nadstavbe, prehry v nadstavbe, prehry v riadnom čase, skóre, body/

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o dvojice štvrťfinále play off a tabuľku.