nedeľa, 1. november 2015 09:05 | Autor: TASR

New York 1. novembra (TASR) - Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar prispel v noci na nedeľu v zámorskej NHL gólom a asistenciou k triumfu Detroitu v Ottawe 5:3. Tatar otvoril skóre duelu v prvej tretine v presilovke a tešil sa z tretieho gólu v sezóne. Po zápase ho vyhlásili za druhú hviezdu zápasu. Jeho krajan Tomáš Jurčo v tomto stretnutí šancu nedostal. Kapitán Red Wings Henrik Zetterberg zaznamenal v zápase 500. asistenciu a 800. bod v kariére.

Boston vyhral na ľade Tampy Bay 3:1, kapitán Bruins Zdeno Chára si pripísal na konto šiestu asistenciu v sezóne. Boston natiahol úspešnú sériu vonku na 5 víťazstiev, na ľadoch súperov ešte v tejto sezóne neprehral. Chára bol na ľade 24 minút a 10 sekúnd a okrem asistencie mal dva plusové body a dve strely. Hokejisti New Jersey Devils zdolali doma New York Islanders 3:2 po nájazdoch. Prehru "ostrovanov" neodvrátil ani slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý sa po chorobe vrátil do hry. V stretnutí kryl 15 zo 17 striel súpera s úspešnosťou 88,2 percenta. V nájazdoch ho prekonali dvaja "diabli", pričom víťazný gól si pripísal Mike Cammalleri

Edmonton Oilers so slovenským obrancom Andrejom Sekerom prehral v kanadskom derby s Calgary Flames 4:5. Hetrikom sa v drese hostí blysol český útočník Michael Frolík a pomohol svojmu tímu k prvému víťazstvu v sezóne riadnom čase. Sekera zaznamenal jeden mínusový bod. Hokejisti Los Angeles Kings zdolali Nashville Predators 4:3 po predĺžení a natiahli víťaznú sériu na sedem zápasov. Marián Gáborík opäť nebodoval a v desiatich zápasoch má bilanciu 1+1. Toronto Maple Leafs prehralo doma s Pittsburghom Penguins 0:4. Brankár Marc-Andre Fleury chytil 21 striel, tešil sa z druhého čistého konta v sezóne a pripísal si aj asistenciu. Udalosťou zápasu bol návrat útočníka Penguins Phila Kessela, ktorý za Toronto odohral 446 duelov a bol najviac bodujúcim hráčom klubu za posledných šesť sezón. Kessel nebodoval a zaznamenal len jednu strelu. V drese Toronta sa predstavil obranca Martin Marinčin, ktorý strávil na ľade 11 minút a 41 sekúnd, zaznamenal mínusku a jednu strelu.

sumáre NHL:

NEW JERSEY DEVILS - NEW YORK ISLANDERS 3:2 pp a sn (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 3. Moore (Stempniak, Farnham), 15. Farnham (Gionta, Severson), roz. nájazd Cammalleri - 22. Lee (Židlický, Leddy), 31. Nielsen (Strait). Brankári: Schneider - HALÁK, strely na bránku: 17:26, 11.605 divákov.

DALLAS STARS - SAN JOSE SHARKS 5:3 (1:0, 2:3, 2:0)

Góly: 3. Sharp (Demers, Seguin), 28. Demers (Roussel, Fiddler), 35. Fiddler (Roussel), 54. Roussel (Klingberg, Fiddler), 59. Seguin (Sharp, Klingberg) – 29. Pavelski (Burns, Ward), 30. Nieto (Wingels), 38. Ward (Marleau, Thornton). Brankári: Niemi - Stalock, strely na bránku: 25:29, 18.178 divákov.

LOS ANGELES KINGS - NASHVILLE PREDATORS 4:3 pp (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0)

Góly: 25. Toffoli (Ehrhoff, Lucic), 48. Toffoli (Lewis, Muzzin), 51. Andreoff (Muzzin, McBain), 65. Carter (Doughty) – 33. Neal (Fisher, Forsberg), 37. Weber (Josi, Forsberg), 54. Ellis (Josi). Brankári: Quick - Rinne, strely na bránku: 29:34, 18.230 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - PITTSBURGH PENGUINS 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 14. Kunitz (Perron, Bennett), 23. Fehr (Cullen), 31. Cullen (Fehr, Scuderi), 45. Hörnqvist (Dumoulin, Fleury). Brankári: Bernier - Fleury, strely na bránku: 21:32, 19.197 divákov.

OTTAWA SENATORS - DETROIT RED WINGS 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)

Góly: 34. Turris (Karlsson, Stone), 56. Stone, 59. Ryan (Prince, Zibanejad) – 13. TATAR (Kronwall, Zetterberg), 26. Nyquist (Zetterberg, TATAR), 39. Ericsson (DeKeyser, Helm), 41. Larkin (Kronwall, Glendening), 46. DeKeyser (Nyquist, Sheahan). Brankári: Anderson - Mrázek, strely na bránku: 36:28, 16.964 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - BOSTON BRUINS 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Góly: 8. Kučerov (Namestnikov, Palát) – 17. Beleskey (Miller, Hayes), 46. Connolly (Marchand, CHÁRA), 59. Marchand. Brankári: Bishop - Gustavsson, strely na bránku: 22:34, 19.092 divákov.

FLORIDA PANTHERS - WASHINGTON CAPITALS 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 23. Jokinen (Bolland, Petrovic) – 43. Beagle (Ovečkin, Williams), 64. Kuznecov (Orlov, Ovečkin). Brankári: Grubauer - Montoya, strely na bránku: 27:27, 11.207 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - WINNIPEG JETS 2:3 (1:3, 0:0, 1:0)

Góly: 11. Saad (Dubinsky, Murray), 59. Hartnell (Atinson, Savard) – 6. Little (Wheeler, Ladd), 7. Copp (Myers, Peluso), 17. Wheeler (Little, Byfuglien). Brankári: Bobrovskij (21. McElhinney) - Pavelec, strely na bránku: 21:27, 12.860 divákov.

ST. LOUIS BLUES - MINNESOTA WILD 3:2 pp (2:2, 0:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 3. Backes (Bouwmeester, Pietrangelo), 9. Steen, 65. Backes (Rattie) – 16. Zucker (Suter), 20. Haula (Vanek). Brankári: Allen - Dubnyk, strely na bránku: 26:31, 17.728 divákov.

EDMONTON OILERS - CALGARY FLAMES 4:5 (1:3, 1:1, 2:1)

Góly: 14. Hall (Nugent-Hopkins, Draisaitl), 31. Davidson (Purcell, Hall), 41. Purcell (Nugent-Hopkins, Draisaitl), 47. Draisaitl (Hall) – 2. Bollig (Brodie, Raymond), 12. Frolík (Stajan), 18. Frolík (Russell, Jooris), 37. Brodie (Bennett, Hamilton), 60. Frolík. Brankári: Talbot - Rämö, strely na bránku: 23:32, 16.839 divákov.

Jaroslav Halák (Islanders) 65:00 2/17 88,2

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/