Boston zvládol drámu v Game 1: Indiana bojovala z plných síl, napokon to nestačilo

streda, 22. máj 2024 09:19 | Autor: TASR

Jason Tatum
Jason Tatum | zdroj: TASR

Basketbalisti Bostonu Celtics vyhrali v noci na stredu v úvodnom zápase finále Východnej konferencie NBA nad Indianou Pacers 133:128 po predĺžení a ujali sa vedenia v sérii.

Druhý súboj sa hrá v noci na piatok opäť v Bostone. Celtics boli blízko prehry, ale Jaylen Brown trojkou 6,1 sekundy pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal na 117:117 a poslal duel do predĺženia. V jeho závere premenil dôležitú trojku Jayson Tatum a aj vďaka nemu Boston úspešne vstúpil do série.

Tatum sa na víťazstve podieľal celkovo 36 bodmi, z toho desať dosiahol v predĺžení. Pridal aj 12 doskokov a štyri asistencie. Brown nazbieral 26 a Jrue Holiday 28 bodov.

V drese Pacers, ktorí počas stretnutia dokázali trikrát zmazať výrazné manko, zaznamenal Tyrese Haliburton 25 bodov, 10 asistencií a tri doskoky a Pascal Siakam 24 bodov, sedem asistencií a 12 doskokov. semifinále play off NBA finále Východnej konferencie - 1. zápas: Boston Celtics - Indiana Pacers 133:128 pp /stav série: 1:0/