Main Content

Spišská Nová Ves hlási posilu z Kanady: Tento hráč má skúsenosti aj z Calgary

pondelok, 17. jún 2024 08:50 | Autor: TASR

HK GROTTO Spišská Nová Ves
HK GROTTO Spišská Nová Ves | zdroj: TASR

Kanadský hokejový útočník Zack Andrusiak sa stal novou posilou HK Spišská Nová Ves. Dvadsaťpäťročný univerzál hrával v predošlých troch sezónach za Cincinnati Cyclones v ECHL.

Vicemajster Tipos extraligy informoval o angažovaní kanadského legionára na sociálnych sieťach. Andrusiak odohral v uplynulej sezóne 57 stretnutí za Cincinnati, v ktorých strelil 31 gólov a pridal rovnaký počet asistencií. Ročník dokončil v drese Fort Wayne Komets so ziskom 8 bodov (3+3). Dva zápasy odohral aj za Calgary Wranglers v AHL.

"O Zacka sme mali záujem tri sezóny. Rokovania o jeho prestupe boli pre mňa osobne najmä kvôli záujmu o jeho služby nielen zo slovenskej extraligy, či iných európskych klubov najnáročnejšie a som preto veľmi rád, že sa nám ho podarilo presvedčiť, aby spojil svoju budúcnosť s našim tímom. Ide o produktívneho útočníka v ideálnom hokejovom veku, ktorý posledné tri roky patril medzi najlepších strelcov ECHL. Je to prirodzený strelec a kreatívny hráč, ktorý je dirigentom presilových hier. Dokáže byť veľmi efektívny v koncovke a vie vytvárať šance pre seba aj spoluhráčov. Počítame s ním na pozíciu playmakera a veríme, že sa stane rozdielovým hráčom v našej extralige," uviedol generálny manažér klubu Richard Rapáč.