Hokej: ŠHK 37 Piešťany - HK 36 Hant Skalica 3:1 v 23. kole exraligy

nedeľa, 16. november 2014 20:05 | Autor: TASR

Piešťany 16. novembra (TASR) -

ŠHK 37 Piešťany – HK 36 Hant Skalica 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Góly: 15. Klempa (Mišura, Brňák), 25. Pašek (Kotaška, Kutálek), 40. Rapáč (Šedivý, Kutálek) – 59. Vaškovič (Jankovič, Stloukal), vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Jura - Holienka, Ščensný, 875 divákov.

V Piešťanoch sa stretli mužstvá, ktoré potrebovali výhru ako soľ. Lepšie začali domáci Piešťanci a už v druhej minúte musel Peksa zasahovať proti Kutálkovi. Skaličania nastrelili iba bočnú sieť Šimíčkom. V 15. minúte najskôr tesne minul Hamrák, ale jeho strelu neskôr upratal za Peksu z pravého kruhu Klempa – 1:0. Neskôr si takmer ešte odrazenú strelu Klempu zrazil Peksa do brány, stálo však pri ňom šťastie.

V 25. minúte sa Piešťancom podarilo počas presilovky aj so šťastím zakombinovať a Pašek na zadnej žrdi poslal domácich do dvojgólového vedenia. Skaličania mohli znížiť v 28. minúte Komínekom, ktorý sa snažil doraziť odrazenú strelu Jankoviča, ale tiesnený minul Šúrekovu bránku. Zvýšiť vedenie domácich mohol trikrát Vaculín, Peksa však proti nemu priam čaroval, ale v samom závere tretiny nestačil na Šedivého strelu po ľade, ktorú tečoval Rapáč a Piešťany vyhrávali 3:0.

Peksa bol ústrednou postavou aj v tretej časti, keď bravúrne zneškodnil Kutálkovi dorážku. Rovnako bol proti Pašekovi aj Mišurovi. Piešťany však v tretej časti väčšinou bránili a čakali na chybu hostí, Skaličania takmer nijako vážne Šúreka neohrozili, až prišla 59. minúta, presilovka Skalice a Vaškovič zobral strelou z kruhu Šúrekovi čisté konto.