Soči 16. februára (TASR) - Olympijským víťazom v super-G sa stal nórsky lyžiar Kjetil Jansrud, ktorý tak po bronze v zjazde získal v Soči už druhú medailu. Striebro si v alpskom stredisku Roza Chutor nečakane vybojoval Andrew Weibrecht z USA, ktorý za šampiónom zaostal o tri desatiny sekundy. Bronz si podelili dvaja pretekári, Kanaďan Jan Hudec a americký veterán Bode Miller dosiahli navlas rovnaký čas (+0,53). Zo štvorice slovenských reprezentantov sa najlepšie umiestnil Adam Žampa, piaty muž z piatkovej superkombinácie stratil na Jansruda 2,81 sekundy a obsadil 28. priečku. Jeho brat Andreas Žampa pri olympijskej premiére skončil na 37. mieste (+4,28). Matej Falat bol 43. (+4,67) a Martin Bendík 44. (+4,92).