NHL: Chicago s Hossom zdolalo Montreal a pripísalo si piaty triumf v rade (2)

sobota, 6. december 2014 09:05 | Autor: TASR

New York 6. decembra (TASR) - Hokejisti Chicaga zvíťazili v zámorskej NHL v piatom zápase za sebou. V noci na sobotu triumfovali na domácom ľade nad Montrealom tesne 4:3. O víťazný presný zásah sa 27 sekúnd pred koncom duelu postaral Brandon Saad.

V drese Blackhawks odohral slovenský útočník Marián Hossa 18:35 minút, pripísal si jednu mínusku, dve neúspešné strely a odsedel si dve trestné minúty.

V ďalších stretnutiach vedúci tím Západnej konferencie Anaheim zdolal Minnesotu tiež tesne 5:4 a Winnipeg deklasoval Colorado 6:2.

sumáre:

MINNESOTA - ANAHEIM 4:5 (0:2, 3:1, 1:2)

Góly: 25. Koivu (Granlund, Scandella), 26. Parise (Granlund, Brodin), 38. Brodin (Pominville, Parise), 43. Fontaine (Brodziak, Prosser) - 2. Kesler (Palmieri, Fowler), 12. Silfverberg (Cogliano, Smith-Pelly), 23. Kesler (Lindholm, Jackman), 44. Jackman (Kesler), 49. Beleskey (Getzlaf, Palmieri). Brankári: Kuempe (49. Bäckström) - Andersen, strely na bránku: 25:21, 19.044 divákov.

WINNIPEG - COLORADO 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)

Góly: 5. Thorburn (Postma, Pardy), 13. Little (Wheeler, Ladd), 40. Ladd (Chiarot, Little), 41. Little (Wheeler), 42. Little (Ladd, Wheeler), 54. Byfuglien - 10. Iginla (Landeskog), 51. Iginla (Redmond, Landeskog). Brankári: Hutchinson - Varlamov (42. Berra), strely na bránku: 37:22, 15.016 divákov.

CHICAGO - MONTREAL 4:3 (2:1, 0:2, 2:0)

Góly: 3. Rozsíval (Bickell, Shaw), 19. Smith (Krüger, Nordström), 45. Toews (Richards, Versteeg), 60. Saad (Kane, Toews) - 19. Gallagher (Galčenjuk, Plekanec), 28. Gončar (Gallagher, Jemelin), 38. Subban (Markov, Desharnais). Brankári: Raanta - Price, strely na bránku: 36:41, 22.087 divákov

Slováci v akcii:

Marián Hossa (Chicago) 18:35 0 0 0 -1 2 2

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o sumáre a Slovákov v akcii.